Podlahové vytápění Ekomplex

Nohy v teple & chladná hlava

Příjemné pohodlné bydlení - to je zejména pocit tepelné pohody a domácího klidu.

Podlahové vytápění navodí příjemný pocit tepla od nohou a zároveň zachová chladnější vzduch k lepšímu dýchání bez zvířeného prachu. Zanedbatelné nejsou ani úspory nákladů na topení díky nižší teplotě teplonosné vody v systému.

Kde lze využít podlahové vytápění v rodinných domech?

Podlahové vytápění se v současnosti stává opravdovým hitem v oblasti využití v rodinných domech i bytech. Nejčastější variantou je využití teplovodního podlahového vytápění, protože disponuje nejširší škálou využití. Ještě existují také druhy teplovzdušného podlahového vytápění a elektrického podlahového vytápění. Teplovodní podlahové vytápění může být využito téměř kdekoli, ostatní druhy mají na využití některá specifika.

Každá místnost může být vytápěna podlahovým topením

Teplovodní podlahové vytápění může být využito v každé místnosti v interiéru rodinného domu i bytu. Podlahové vytápění lze využív celém doměPři správném naplánování a výběru druhu může být dokonce jediným druhem vytápění v domácnosti. Díky tomu přinese domácnosti větší úspory. Teplý vzduch jde od nohou a není tedy nutné vytápět místnost na tak vysoké teploty, jak jsme byli až doposud zvyklí. Z jednoho topidla může být vytápěn velký počet místností. Díky využití podlahového vytápění vás také nebudou nijak omezovat ostatní topná tělesa. Na rozdíl od radiátorů není podlahové topení vidět, protože je ukryto pod podlahovou krytinou. Díky tomu přináší možnost využití celého prostoru v místnosti a také není nebezpečné pro naše zdraví, jako klasické radiátory.

V jakých místnostech se podlahové vytápění užívá nejčastěji?

• Koupelny a WC

Moderní trendy v architektuře velmi často spojují koupelny a WC do jedné, velké místnosti. Koupelna patří bezpochyby k místnostem, ve kterých teplo od nohou vyžadujeme. Podlahové vytápění dokáže celou místnost ohřát rovnoměrně a při koupání nehrozí zima. Navíc při výstupu z vany nebo ze sprchového koutu už nebudete muset stoupat na chladnou zem, protože podlaha pod vámi bude krásně vyhřátá. Můžete tedy upustit od nákupu nevzhledných podložek, které dělají nepořádek a kazí vzhled celé místnosti.

• Obývací pokoje

Obývací pokoje jsou v každé domácnosti místností, ve které vyžadujeme dokonalý komfort ve všech ohledech. To se samozřejmě týká i oblasti vytápění. V obývacím pokoji totiž trávíme nejčastěji volné chvíle, které chceme strávit příjemně a pohodlně. Teplo od nohou klidu a uvolnění velmi výrazně pomůže. I chladné druhy podlahových materiálů (dlažba, plovoucí podlaha) se mohou změnit v příjemně teplé materiály. Do obývacího pokoje si už nebudete muset brát teplé ponožky, ale budete moci chodit bosí i v zimě.

• Dětské pokoje

Do dětských pokojů se také velmi často doporučuje využití podlahového vytápění, zejména s ohledem na zdraví dětí. Pro děti je totiž podlaha malým hřištěm. To platí od věku batolete až po předškolní i školní věk. Dítě v každém věku velmi často využívá podlahu jako místo pro hraní nebo tvoření. Kdyby si dítě hrálo na studené podlaze, bylo by velké riziko jeho nachlazení. S podlahovým vytápěním tato rizika minimalizujete. 

• Ložnice

V ložnicích trávíme podstatnou část dne, i když převážně spánkem. Pro kvalitní spánek je důležité správné rozvržení tepla v místnosti, což podlahové vytápění dokonale splňuje. Navíc vám každé ráno přináší možnost vstoupit na krásně vyhřátou podlahu. Vstoupit ráno na chladný podklad je jedna z nejméně příjemných věcí každé ráno. S podlahovým vytápěním se vám to nestane.

 

Published on  04.10.2013