Podlahové vytápění Ekomplex

Nohy v teple & chladná hlava

Příjemné pohodlné bydlení - to je zejména pocit tepelné pohody a domácího klidu.

Podlahové vytápění navodí příjemný pocit tepla od nohou a zároveň zachová chladnější vzduch k lepšímu dýchání bez zvířeného prachu. Zanedbatelné nejsou ani úspory nákladů na topení díky nižší teplotě teplonosné vody v systému.

Jaké podlahy jsou vhodné pro podlahové vytápění

Podlahové vytápění klade na vhodnost podlahy zcela opačné nároky než je tomu u podlah, určených do místností vytápěných jiným způsobem. Zatímco u podlah vybíraných pro konvekčně vytápěné objekty vybíráme zpravidla takové, které mají dobré izolační vlastnosti, u podlahového topení by nám dobré izolační schopnosti podlahy naopak  zhoršovaly topný účinek. Správě je tedy vybrat podlahu nebo podlahovou krytinu s co nejmenším izolačním odporem, aby byl zajištěn dobrý přestup tepla mezi topnými tělesy a povrchem podlahy.

Mezi podlahy a podlahové krytiny vhodné pro podlahové topení patří

Linoleum

Linoleum je přírodní podlahová krytina dodávaná v plátech. Typickým představitelem linolea je například Marmoleum, které lze nakoupit v pásech anebo i v lamelách, pokládaných jako plovoucí podlaha (Marmoleum Click).

Koberce

Koberce je potřeba vybírat co nejtenčí, tedy paradoxně co nejlevnější. Obvykle platí že čím je koberec dražší, tím kvalitněji izoluje a tím je pro náš účel i méně vhodný.

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy vynikají obvykle dobrou izolační schopností, výjimkou jsou tenké lamelové dřevěné podlahy a především dřevěné parkety, které bychom měli z dřevěných podlah pro podlahové vytápění upřednostnit, ale jejich tloušťka nesmí překročit 1 cm. Vyrábějí se ale také kvalitní značkové dřevěné podlahy speciálně vyvinuté pro podlahové vytápění. Při podlahovém topení je na povrchu podlahy relativně nízká vlhkost vzduchu (okolo 20%) a je zde tedy nebezpečí vysušování a následně kroucení lamel nebo desek. Proto lze z dřevěných podlah pro podlahové vytápění doporučit jen tzv. podlahy s přímou laminací (melaminové podlahy). Navíc se dřevěné podlahy nesmějí pokládat na vlhký beton, časová prodleva mezi betonováním a pokládkou podlahy musí být nejméně 80 dní. Pozor - dřevěné podlahy se vůbec nehodí pro elektrické podlahové vytápění s vysokým topným výkonem.

Laminátové podlahy

U laminátových podlah se setkáváme s širokým sortimentem vzorů a provedení. Obecně vzato jsou laminátové podlahy relativně vhodné pro podlahové vytápění, neboť jimi dobře prostupuje teplo a nekroutí se. Maximální tepelný výkon podlahového vytápění pod laminátovou podlahou by měl být maximálně 100W/m2. Navíc je potřeba volit protihlukovou izolaci takovou, aby měla co nejvyšší propustnost tepla - například uhlíkový papír. Laminátové podlahy se nehodí pro elektrické podlahové vytápění.

Korkové podlahy

Korkové podlahy jsou díky normě hraniční hodnoty tepelného odporu 0,15 m2.K/W vhodné pro podlahové vytápění jak teplovodní , tak i elektrické či teplovzdušné. Jen je potřeba myslet na dobrou tepelnou propustnost, a tedy vybíraz korek co nejtenčí.

Bambusové podlahy

Bambusové podlahy jsou velmi tvrdé a mechanicky odolné podlahy z neokoukaného materiálu. Vyrábějí se bambusové podlahy speciálně konstruované pro podlahové vytápění. Těm je potřeba dát přednost a neexperimentovat s neprověřenými materiály. Opět jako přírodní materiál nejsou vhodné pro elektrické podlahové vytápění.

PVC podlahy

Podlahy z PVC - jinak též vinylové podlahy - jsou jedním z nejvhodnějších materiálů pro podlahové vytápění. Jejich součástí je totiž sklovláknitá mřížka, která zajišťuje rozměrovou stálost i při prudkých změnách teploty podlahy. Jsou vhodné pro všechny druhy podlahového vytápění.

Plovoucí podlahy

Plovoucí podlaha je obecný název pro podlahu položenou plovoucím způsobem, tedy nespojenou pevně s podkladem. Plovoucí podlahy se vyrábějí z různých materiálů, z nichž převažuje dřevo, laminát a PVC. Velmi vhodné jsou pro podlahové vytápění vinylové plovoucí podlahy a z ostatních jen takové, které mají malou tloušťku, tedy převážně levnější dvouvrstvé dřevěné plovoucí podlahy a levnější laminátové plovoucí podlahy.

Dlažděné podlahy

Dlažděné podlahy jsou vynikající volbou pro podlahové vytápění všech typů. Dobrá tepelná propustnost, rozměrová stálost a skvělá udržovatelnost je předurčuje pro podlahové vytápění. Hodí se téměř do jakéhokoli interiéru od kuchyně až po koupelny. 

Kamenné podlahy

Kamenné podlahy mají podobné vlastnosti jako dlažba a jsou tedy velmi vhodným materiálem pro podlahové vytápění teplovodní, teplovzdušné i elektrické. Navíc velmi dobře akumulují teplo, takže pod ně není potřeba zajistit 10 cm betonu jako u podlah z jiných materiálů.

 


Žádejte nabídku zdarma na podlahové vytápění

 

 

 

 


Líbí se Vám tento web ? Dejte mu Váš hlas kliknutím na tlačítko sociální sítě :


Komentáře.
 evepixotucu
http://dapoxetine-onlinepriligy.net/ - dapoxetine-onlinepriligy.net.ankor <a href="http://ventolinsalbutamol-buy.org/">ventolinsalbutamol-buy.org.ankor</a> http://ventolinsalbutamolbuy.org/
Napsal 02.02.2017 13:45:46, z obce Muqdisho
Podělte se o zkušenosti s tímto druhem vytápění ...
bbcode:
[br]  [b][/b]  [i][/i]  [u][/u]
[img]link image[/img]
[color=colour][/color]
[url]link[/url]
[url=link]title[/url]
 Jestliže ověřovací kód nemůžete přečíst -> Obnovte
* Opište ověřovací kód
* Povinná položka

Published on  23.09.2012