Podlahové vytápění Ekomplex

Nohy v teple & chladná hlava

Příjemné pohodlné bydlení - to je zejména pocit tepelné pohody a domácího klidu.

Podlahové vytápění navodí příjemný pocit tepla od nohou a zároveň zachová chladnější vzduch k lepšímu dýchání bez zvířeného prachu. Zanedbatelné nejsou ani úspory nákladů na topení díky nižší teplotě teplonosné vody v systému.

Jaká topidla jsou vhodná pro podlahové vytápění

Topidla jsou zařízení, vyrábějící teplo spalováním specifického paliva, a předávající je otopnému médiu, kterým je teplo rozváděno po objektu. Zde je pak vyzařováno pomocí otopných těles anebo celoplošně.

Zdroje tepla jsou obecně zařízení, která vyrábějí teplo přeměnou energie jiného duhu na energii tepelnou. Patří se jednak všechna topidla a dále také zařízení vyrábějící tepelnou energii z energie slunce, větru, vody, země.

Elektrické přímotopy jsou zařízení, přímo měnící elektickou energii na energii tepelnou bez potřeby ústředního zdroje tepla a jeho rozvodů.

Pro podlahové vytápění jsou vhodná všechna topidla a zdroje tepla, které jsou schopny dodat dostatečné množství tepla ve stanoveném čase tak, aby byla zajištěna funkčnost podlahového vytápění.

 

Zdroje tepla a topidla a jejich vhodnost pro různé technologie podlahové vytápění

Kotle na pevná paliva

Kotle na tuhá paliva jsou využívány především v oblastech bez inženýrských sítí. Vyznačují se špatnou regulovatelností a velmi nestabilním výkonem - navíc je nutné teplotu otopné vody udržovat stabilně na nízké teplotě.. Proto jsou vhodná pouze pro akumulační teplovodní podlahové vytápění, které kompenzuje velké výkyvy kotlem dodávaného tepla.

Kotle na kapalná paliva

Kotle na kapalná paliva obvykle spalují lehké topné oleje ze zásobníku vedle objektu. Jsou dobře regulovatelné, proto se nejlépe hodí pro teplovodní podlahové vytápění

Kotle na plyn

Plynové kotle paří mezi nejčastěji montovaná topidla pro ohřev vody v teplovodních otopných systémech. Hodí se i do funkce topidel pro jakékoli teplovodní podlahové vytápění 

Kotle elektrické

Elektrické kotle lze snadno regulovat a jejich výhodou je schopnost ohřát vodu na jakoukoli teplotu. S ohledem na vysokou cenu elektrické energie je vhodné je použít především pro teplovodní podlahové vytápění.

Krby

Krby jsou vhodnými topidly pro podlahové vytápění. Podle osazení krbu krbovou vložkou lze krby používat pro dva systémy podlahového vytápění :

Kamna

Kamna jsou opět topidla na pevná paliva, které lze podobně jako krby využít k vytápění podlahovým topením :

Tepelné čerpadlo

Tepelná čerpadla jsou ve spojení s podlahovým vytápěním pokládána za nejefektivnější systém vytápění objektů. Pro účely topidla pro podlahové topení lze využívat všechny druhy tepelných čerpadel :

Solární kolektory

Kapalinové solární kolektory jsou vhodnou alternativou ke klasickým topidlům především u ohřevu teplé užitkové vody. Ve spojení s akumulačními prvky (akumulační hmota podlahy anebo akumulační nádrž na teplou vodu) jsou však velmi vhodné na přitápění teplovodního systému vytápění a je tedy vhodné s nimi počítat pro teplovodní podlahové vytápění.

Teplovzdušné solární kolektory jsou pak vhodné jako zdroje tepla pro teplovzdušné podlahové vytápění, ale k nízkému topnému výkonu v zimním období se hodí spíše k temperování venkovních ploch proti zamrzání.

Teplovzdušné generátory

Teplovzdušné generátory a klimatizační jednotky jsou ve spojení se vzduchotechnikou silnou zbraní především v průmyslových provozech, kde kromě vytápění slouží i k účinné obměně vzduchu a v létě je lze v inverzním režimu použít naopak k ochlazování prostor. Jsou tedy vhodným řešením zdroje tepla pro teplovzdušné podlahové vytápění.

 

Elektrické podlahové vytápění se obejde bez topidel

Pro úplnost je nutné dodat, že veškeré druhy elektrického vytápění se obejdou bez centrálních topidel (s výjimkou teplovodního podlahového vytápění napájeného elektrickým kotlem). Zde jsou topidly samotná topná tělesa v podlaze, tedy přímotopy napojené přímo na rozvody elektřinyv objektu a na vlastní či centrální termoregulátor.

 


Žádejte nabídku zdarma na podlahové vytápění

 

 

 

 


Líbí se Vám tento web ? Dejte mu Váš hlas kliknutím na tlačítko sociální sítě :


Komentáře.
 CaseyKnini
<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Click here!..</a>
Napsal 06.09.2017 22:37:33, z obce Lianyungang
Podělte se o zkušenosti s tímto druhem vytápění ...
bbcode:
[br]  [b][/b]  [i][/i]  [u][/u]
[img]link image[/img]
[color=colour][/color]
[url]link[/url]
[url=link]title[/url]
 Jestliže ověřovací kód nemůžete přečíst -> Obnovte
* Opište ověřovací kód
* Povinná položka

Published on  23.09.2012