Podlahové vytápění Ekomplex

Nohy v teple & chladná hlava

Příjemné pohodlné bydlení - to je zejména pocit tepelné pohody a domácího klidu.

Podlahové vytápění navodí příjemný pocit tepla od nohou a zároveň zachová chladnější vzduch k lepšímu dýchání bez zvířeného prachu. Zanedbatelné nejsou ani úspory nákladů na topení díky nižší teplotě teplonosné vody v systému.

Akumulační podlahové vytápění

Akumulací tepla se myslí ukládání tepelné energie do hmoty za účelem jejího plynulého vydávání po dlouhou dobu i po odpojení zdroje tepla. Lze tak dosáhnout plynulého vytápění a významných úspor nákladů.

Akumulační podlahové vytápění - stejnoměrné a úsporné topení

Akumulace tepla do akumulační hmoty má svoje nesporné výhody. Mezi ně patří zejména schopnost dlouho vydávat teplo i po odpojení zdroje tepla a tak dosahovat například úspor z levných tarifů elektrické energie. Také u jiných než elektrických způsobů vytápění lze s pomocí akumulační hmoty dosáhnout plynulého topného efektu i při kolísání výkonu topidla. Teplo lze ukládat jednak do stavebních konstrukcí (panely, cihla, kámen, podlaha) , tak do akumulačních prvků (nejčastěji voda nebo jiné kapalné látky). 

Akumulační podlahové vytápěníVytápění je dynamický proces, zatímco lidské tělo vyžaduje stálou teplotu

Vytápění a ohřev užitkové teplé vody je proces, který je do jisté míry dynamický. Pokud by topidlo nebo jiný zdroj tepla pracoval se stálým výkonem po celou dobu provozu, pak bychom nebyli účinně schopní vykrýt krátká období zvýšené potřeby tepla, anebo by naopak docházelo k přetápění místností nebo k varu vody v zásobníku. Zvýšená spotřeba tepla nastává například po vyvětrání místnosti, po sprchování nebo napuštění vany. 

Topidla pro podlahové vytápění navíc mnohem efektivněji pracují v pulsním režimu, než v režimu jejich stálého provozu a neustálé regulace výkonu. Naproti tomu požadujeme, aby v místnosti teplota nekolísala a my se nemuseli neustále svlékat a oblékat.

Proto je osvědčeným způsobem, jak zajistit plynulý výdej tepla jak v době, kdy je spuštěno topidlo, tak i v období, kdy je topidlo odpojeno (například z důvodu drahé sazby elektrické energie), akumulace tepla do akumulační hmoty. 

U podlahového vytápění se využívají oba způsoby akumulace tepla :

  1. Akumulace tepla do stavebních konstrukcí - v tomto případě se teplo ukládá do hmoty podlahy - proto je důležité, aby u sálavého podlahového vytápění byly podlahové otopné hady překryty alespoň 10 cm vrstvou betonu.
  2. Akumulace tepla do vody  - v otopném systému se umístí zásobník otopné vody a topidlo tak zahřívá mnohem více vody, než se nachází ve vlastním trubkovém hadu pod podlahou.

Naproti tomu je potřeba počítat s druhou stránkou akumulačního vytápění - objekt je potřeba začít vytápět s dostatečným předstihem před jeho zabydlením, protože akumulace tepla funguje i opačně - dlouho trvá, než se hmota podlahy nebo hmota otopné vody prohřeje a vyhřeje podlahu na pořebnou teplotu.

Akumulační podlahové vytápění je možné použít pro všechna teplonosná média :

Akumulační teplovodní podlahové vytápění

Nejčastěji používaná technologie podlahového sálavého vytápění - pod podlahou je umístěn trubkový had  s teplou vodou vyhřívající akumulační hmotu betonové podlahy nad ní. Aby bylo možné hovořit o akumulačním efektu, musí být hmota podlahy tlustá alespoň 10 cm. Lze kombinovat dále se zásobníkem teplé vody pro akumulaci tepla ve vodě.

Akumulační teplovzdušné podlahové vytápění

Pod podlahou je v komůrkách rozváděn teplý vzduch z teplovzdušného topidla (tepelné čerpadlo, krb, kamna, teplovzdušný generátor) a teplo je ukládáno do hmoty podlahy

Akumulační elektrické podlahové vytápění 

Pod podlahou jsou uložena elektrická topná tělesa. Akumulační hmota podlahy nad nimi přijímá teplo v době, kdy je odebírána elktčřina za levnou sazbu, naopak vydávána v době drahého provozu, kdy jsou topná tělesa vypnutá. Tímto se dosahuje významných úspor elektrické energie. 

 

Výhody a nevýhody akumulačního podlahového vytápění

Výhody

Nevýhody

 

Kde je vhodné používat akumulační podlahové vytápění

 

Zvolte vhodnou podlahu pro akumulační podlahové vytápění

Výběr podlahy pro akumulační podlahové vytápění podléhá určitým pravidlům. Ne každá podlaha je pro akumulační podlahové vytápění vhodná a naopak vhodným výběrem podlahy ze účinnost akumulačního podlahového topení výrazně zvýšit. S výběrem vhodné podlahy Vám pomůže náš článek Podlahy pro podlahové vytápění.

 


Nabízíme komplexní služby pro akumulační podlahové vytápění

Naši topenáři nabízejí komplexní realizace akumulačního podlahového vytápění.

Naše nabídka služeb zahrnuje :

Realizace akumulačního podlahového vytápění nabízíme na celém území České republiky v síti našich poboček v každém okrese.


Žádejte nabídku zdarma na akumulační podlahové vytápění

 

 

 

 

 


Líbí se Vám tento web ? Dejte mu Váš hlas kliknutím na tlačítko sociální sítě :


Podělte se o zkušenosti s tímto druhem vytápění ...
bbcode:
[br]  [b][/b]  [i][/i]  [u][/u]
[img]link image[/img]
[color=colour][/color]
[url]link[/url]
[url=link]title[/url]
 Jestliže ověřovací kód nemůžete přečíst -> Obnovte
* Opište ověřovací kód
* Povinná položka

Published on  23.09.2012