Podlahové vytápění Ekomplex

Nohy v teple & chladná hlava

Příjemné pohodlné bydlení - to je zejména pocit tepelné pohody a domácího klidu.

Podlahové vytápění navodí příjemný pocit tepla od nohou a zároveň zachová chladnější vzduch k lepšímu dýchání bez zvířeného prachu. Zanedbatelné nejsou ani úspory nákladů na topení díky nižší teplotě teplonosné vody v systému.

Přímotopné podlahové vytápění

Přímotopné podlahové vytápění je dobrým řešením pro místnosti, které obýváme jen na krátkou dobu a potřebujeme je nakrátko rychle vytopit. Proto je ideálním řešením pro koupelny, toalety, dětské herny, bazény apod.

Přímotopné podlahové vytápění - rychle vyhřátá podlaha na vyžádání

Místnosti, které nejsou dlouhodobě obývány, ale využíváme je jen občas anebo přerušovaně vícekrát denně, není ekonomické trvale vytápět. Naproti tomu, když už do nich vstoupíme, potřebujeme teplo hned a není účelně na ně čekat desítky minut. Proto se do koupelen, toalet, do podlah kolem domácích bazénů, saun apod. často montuje přímotopné podlahové vytápění, u něhož je hlavní důraz kladen na rychlý náběh topného efektu.

Sálavé přímotopné podlahové vytápění

Slavé přímotopné podlahové topení je charakteristické žádným nebo zcela minimálním objemem akumulační hmoty mezi topným tělesem a vlastní podlahou. Proto se nečastěji montuje mělce pod podlahu, anebo se používají tzv. podlahové topné rošty nebo podlahové topné podložky či topné koberce.

Sálavé přímotopné podlahové vytápění, umístěné mělce pod povrchem podlahy, může mít dvojí princip :

Elektrické přímotopné podlahové topení

Je řešeno buďto topnými elektrickými spirálami umístěnými pod podlahou, anebo je položeno na podlaze ve formě roštu, podložky či vyhřívaného koberce. Je ovládáno vypínačem s termostatem s volitelně nastavenou teplotou.

Teplovodní přímotopné podlahové topení

Mělce pod podlahou jsou umístěny topné hady či trubky, napojené na rozvody topné vody pro vytápění ostatních místností. Přívod teplé vody do místnosti s přímotopným topením je zaškrcen elekricky nebo ručně ovládaným ventilem, který otevře na vyžádání ovladamím prvkem osoba vstupující do místnosti a po odchodu jej zase uzavře. 

Pozn : Teoreticky by bylo možné přímotopné podlahové topení řešit i v teplovzdušném systému pomocí obsluhou ovládaných škrticích klapek, ale vzhledem ke špatnému přenosu tepla vzduchem by trvalo velmi dlouho, než by se podlaha vyhřála, a proto se tento systém nevyužívá.

 

Konvekční přímotopné podlahové vytápění

Přímotopné podlahové vytápění má i svoji konvekční podobu. Jsou jím elektrické podlahové konvektory, tj. konvekční radiátory umístěné pod úrovní podlahy nejčastěji pod francouzskými okny či před dveřmi na terasu či balkón, případně před prosklenou plochou bazénů. Používají se v prostorách bez teplovodního otopného systému a jejich hlavním průvodním znakem je neekonomičnost, neboť jejich přerušovaný provoz nemá smysl a trvalé zapojení podlahových elektrických konvektorů bude mít za následek vysokou spotřebu elektrické energie.

Jedinou aplikací, kde se dá používání elektrických konvekčních podlahových přímotopů ekonomicky zdůvodnit, jsou zřídka využívané domovní bazény, kde bývají elektrické podlahové přímotopy zapínány jen na krátkou dobu pobytu osob v bazénu.

 

Výhody a nevýhody přímotopného podlahového vytápění

Výhody

Nevýhody

 

Kde je vhodné použít přímotopné podlahové vytápění

 

Zvolte vhodnou podlahu pro přímotopné podlahové vytápění

Výběr podlahy pro přímotopné podlahové vytápění podléhá určitým pravidlům. Ne každá podlaha je pro přímotopné podlahové vytápění vhodná a naopak vhodným výběrem podlahy ze účinnost přímotopného podlahového topení výrazně zvýšit. S výběrem vhodné podlahy Vám pomůže náš článek Podlahy pro podlahové vytápění.

 


Nabízíme komplexní služby pro přímotopné podlahové vytápění

Naši topenáři nabízejí komplexní realizace přímotopného podlahového vytápění.

Naše nabídka služeb zahrnuje :

Realizace přímotopného podlahového vytápění nabízíme na celém území České republiky v síti našich poboček v každém okrese.


Žádejte nabídku zdarma na přímotopné podlahové vytápění

 

 

 

 

 


Líbí se Vám tento web ? Dejte mu Váš hlas kliknutím na tlačítko sociální sítě :


Podělte se o zkušenosti s tímto druhem vytápění ...
bbcode:
[br]  [b][/b]  [i][/i]  [u][/u]
[img]link image[/img]
[color=colour][/color]
[url]link[/url]
[url=link]title[/url]
 Jestliže ověřovací kód nemůžete přečíst -> Obnovte
* Opište ověřovací kód
* Povinná položka

Published on  23.09.2012