Podlahové vytápění Ekomplex

Nohy v teple & chladná hlava

Příjemné pohodlné bydlení - to je zejména pocit tepelné pohody a domácího klidu.

Podlahové vytápění navodí příjemný pocit tepla od nohou a zároveň zachová chladnější vzduch k lepšímu dýchání bez zvířeného prachu. Zanedbatelné nejsou ani úspory nákladů na topení díky nižší teplotě teplonosné vody v systému.

Sálavé podlahové vytápění

Nejčastěji realizovanou podobou podlahového vytápění je celoplošné sálavé vytápění podlahy trubkovým hadem, umístěným pod podlahou místnosti, případně v podlaze plošně pevně zabudovanými elektrickými topnými tělesy.

Celoplošné podlahové vytápění - nejvyužívanější způsob sálavého topení

Podlahové vytápění využívá obvykle celé plochy podlahy jako sálavého otopného tělesa. Díky velké sálavé ploše je i při velmi nízké teplotě podlahy dosaženo velkého množství sáláním předávaného tepla. K získání pocitu tepla nám postačuje vytápět podlahu na cca 18st.C, narozdíl od běžné teploty 50st.C u konvekčního vytápění.

Sálavé podlahové vytápění - montáž Sálavé teplo je vlastně infračerveným zářením, které prohřívá především předměty v místnosti včetně lidí . Většina podlahou vyzářeného tepla je účinně vstřebána pokožkou v místnostech přítomných živých organismů - osob a zvířat. Tímto nedochází ke zbytečnému plýtvání vyrobeným teplem ohřevem velkého množství vzduchu, jako je tomu u konvekčních topidel a otopných těles. 

Sálavé teplo je navíc z lékařského a fyziologického hlediska pro lidi mnohem zdravější a přirozenější, než pobyt v přetopené místnosti, kde přijímáme teplo z okolního vzduchu, a to často i s pocitem trvalého chladu od nohou nebo chladných ploch stěn či stropů. Prospívá našim kloubům, pokožce, chladnější vzduch pak zvyšuje naši tělesnou kondici a schopnost myšlení a zajišťuje lepší spánek

Druhotným důsledkem vytápění celou plochou podlahy je skutečnost, že místnosti nehyzdí nevzhledné radiátory a nezabírají její užitnou plochu.

Z uvedených principů tedy vyplývají hlavní výhody celoplošného podlahového vytápění 

Z několika málo nevýhod podlahového vytápění je třeba uvést vysokou tepelnou setrvačnost systému a obtížnější regulovatelnost v soustavě kombinované s horkovodními otopnými tělesy, tu je ale možno dobře zvládnout s pomocí moderních procesorově řízených mísicích ventilů a digitálních termostatických regulátorů.

Sálavé systémy podlahového vytápění se vyrábějí ve třech provedeních

 

Kde je vhodné použít sálavé podlahové vytápění

 

Zvolte vhodnou podlahu pro sálavé podlahové vytápění

Výběr podlahy pro sálavé podlahové vytápění podléhá určitým pravidlům. Ne každá podlaha je pro sálavé podlahové vytápění vhodná a naopak vhodným výběrem podlahy ze účinnost sálavého podlahového topení výrazně zvýšit. S výběrem vhodné podlahy Vám pomůže náš článek Podlahy pro podlahové vytápění.

 


Nabízíme komplexní služby pro sálavé podlahové vytápění

Naši topenáři nabízejí komplexní realizace sálavého podlahového vytápění pomocí v podlaze zabudovaných celoplošných otopných těles a hadů. Dodáváme a montujeme teplovodní, teplovzdušné i elektrické podlahové vytápění.

Naše nabídka služeb zahrnuje :

Realizace sálavého podlahového vytápění nabízíme na celém území České republiky v síti našich poboček v každém okrese.


Žádejte nabídku zdarma na sálavé podlahové vytápění

 

 

 

 

 


Líbí se Vám tento web ? Dejte mu Váš hlas kliknutím na tlačítko sociální sítě :


Podělte se o zkušenosti s tímto druhem vytápění ...
bbcode:
[br]  [b][/b]  [i][/i]  [u][/u]
[img]link image[/img]
[color=colour][/color]
[url]link[/url]
[url=link]title[/url]
 Jestliže ověřovací kód nemůžete přečíst -> Obnovte
* Opište ověřovací kód
* Povinná položka

Published on  23.09.2012