Podlahové vytápění Ekomplex

Nohy v teple & chladná hlava

Příjemné pohodlné bydlení - to je zejména pocit tepelné pohody a domácího klidu.

Podlahové vytápění navodí příjemný pocit tepla od nohou a zároveň zachová chladnější vzduch k lepšímu dýchání bez zvířeného prachu. Zanedbatelné nejsou ani úspory nákladů na topení díky nižší teplotě teplonosné vody v systému.

Teplovodní podlahové vytápění

Teplovodní podlahové vytápění je nejobvyklejším systémem podlahového topení. Voda je vynikajícím teplonosným médiem,které dokáže přenést teplo z ústředního topidla do celého domu bez podstatných tepelných ztrát. 

Teplovodní podlahové vytápění - prověřená klasika mezi otopnými systémy

Teplovodní podlahové topení využívá k vytápění místností buďto trubkové hady, umístěné pod podlahou, anebo  lokálně umístěné podlahové konvektory. Podle toho rozlišujeme dva druhy teplovodního podlahového topení :

Sálavé teplovodní podlahové vytápění

 Podlahy se vytápí celoplošně bez využití otopných těles - teplo se přenáší do podlahy tzv. podlahovým hadem, tj. předepsaným způsobem uloženým trubkovým vedením v podlaze, jímž proudí teplonosná voda. Podle hloubky uložení trubek v podlaze rozlišujeme dále :

Teplovodní podlahové vytápění - schéma

Konvekční teplovodní podlahové vytápění

V místech před chladnými stěnami, jako jsou francouzská okna, dveře na terasu či balkón, neizolované severní stěny, prosklené stěny bazénů apod. jsou pod úrovní podlahy zamontována radiátorová konvekční otopná tělesa, tzv. podlahové konvektory. Nad nimi je výfuková mřížka. Podlahový konvektor, zahřátý na teplotu cca 50st.C, nasává zespodu chladný vzduch a ohřátý vzduch vyfukuje nahoru, čímž před chladnou stěnou vzniká neviditelná tepelná clona. Ta izoluje chladné plochy od prostoru v místnosti,čímž je účinně zabráněno pocitu chladu, který často pociťujeme od těchto studených ploch v důsledku sálání našeho tělesnoho tepla. Konvekční podlahové vytápění je spíše doplňkem soustavy konvekčních otopných těles - radiátorů. Lze je ale použít i v kombinaci s celoplošným sálavým podlahovým vytápěním, jen je potřeba pro podlahové konvektory zajistit vyšší teplotu teplonosné vody než u sálavého podlahového topení, protože s nízkou teplotou by potřebný konvekční efekt radiátoru nenastal.

Výhody

Nevýhody

Kde je vhodné použít teplovodní podlahové vytápění

 

Zvolte vhodnou podlahu pro teplovodní podlahové vytápění

Výběr podlahy pro teplovodní podlahové vytápění podléhá určitým pravidlům. Ne každá podlaha je pro teplovodní podlahové vytápění vhodná a naopak vhodným výběrem podlahy ze účinnost teplovodního podlahového topení výrazně zvýšit. S výběrem vhodné podlahy Vám pomůže náš článek Podlahy pro podlahové vytápění.

 


Nabízíme komplexní služby pro teplovodní podlahové vytápění

Naši topenáři nabízejí komplexní realizace teplovodního podlahového vytápění.

Naše nabídka služeb zahrnuje :

Realizace teplovodního podlahového vytápění nabízíme na celém území České republiky v síti našich poboček v každém okrese.


Žádejte nabídku zdarma na podlahové vytápění

 

 

 

 

 


Líbí se Vám tento web ? Dejte mu Váš hlas kliknutím na tlačítko sociální sítě :


Podělte se o zkušenosti s tímto druhem vytápění ...
bbcode:
[br]  [b][/b]  [i][/i]  [u][/u]
[img]link image[/img]
[color=colour][/color]
[url]link[/url]
[url=link]title[/url]
 Jestliže ověřovací kód nemůžete přečíst -> Obnovte
* Opište ověřovací kód
* Povinná položka

Published on  23.09.2012