Podlahové vytápění Ekomplex

Nohy v teple & chladná hlava

Příjemné pohodlné bydlení - to je zejména pocit tepelné pohody a domácího klidu.

Podlahové vytápění navodí příjemný pocit tepla od nohou a zároveň zachová chladnější vzduch k lepšímu dýchání bez zvířeného prachu. Zanedbatelné nejsou ani úspory nákladů na topení díky nižší teplotě teplonosné vody v systému.

Teplovzdušné podlahové vytápění

Vytápění místností teplým vzduchem nepatří mezi masově nasazované aplikace systémů vytápění. Má však svoje nezanedbatelné výhody, pro něž se vyplatí při splnění potřebných dispozic tento otopný systém využívat - zvláště tam, kde by provoz tradičního teplovodního otopného systému přinášel komplikace.

Teplovzdušné podlahové vytápění - nákladná realizace, ale bezproblémový provoz

Teplovzdušné podlahové vytápění nemá v našich zemích dlouhou tradici, naproti tomu se relativně často využívá v energeticky soběstačných domech na západ od našich hranic. Teplovzdušné vytápění má obecně řadu výhod, z nichž mezi hlavní patří odolnost otopného systému proti zamrzání a možnost jedním systémem v zimě topit a v létě objekt naopak prostor ochlazovat. Zanedbatelnou výhodou není ani možnost rekuperace tepla vyprodukovaného osobami a obnova čistého vzduchu v prostoru pomocí vzduchových filtrů, případně odsávání škodlivých výparů z místností.

Jaký je princip teplovzdušného podlahového vytápění

Obecně potřebuje jakýkoli teplovzdušný systém vytápění vybudovanou síť vzduchových kanálků, teplovzdušné topidlo nebo generátor teplého vzduchu a ventilátor. Je-li systém používán i k obměně vzduchu v místnosti, pak ještě obsahuje filtry vzduchu. Účinnost teplovzdušného vytápění lze zvýšit zapojením rekuperační jednotky, která odebere ze vzduchu určeného k vyfouknutí mimo objekt zbytkové teplo a předá je nasávanému vzduchu čerstvému.

Z uvedené kuchařky vyplývá, že i teplovzdušné podlahové vytápění je založeno na principu vzduchových komor a kanálků, které jsou uloženy v podlaze a často i ve stěnách místností. To dnes není zase až takový problém, protože na trhu je dostatek stavebních materiálů obsahujících duté kanálky - jde jen o to je vhodně propojit tak, aby proudění teplého vzduchu průduchy bylo zajištěno rovnoměrně po celé ploše podlahy a nevznikala přetopená a naopak chladná místa. 

Konstrukční předpoklady fungujícího teplovzdušného vytápění podlahou

Principiální jednoduchost teplovzdušného otopného systému poněkud komplikuje skutečnost, že vzduch má asi 1000x horší schopnost přenosu tepla než voda o stejném objemu. Je tedy potřeba zajistit proudění poměrně velkého množství vzduchu podlahou bez vzniku vírů a neprostupných bariér, které by mohly vznikat například z nahromaděného prachu anebo při chybně vavržené konstrukci systému. Nucené proudění vzduchu je zajistěno ventilátory, které je potřeba vzhledem k jejich hlučnosti umístit do dobře zvukově izolované technické místnosti. Ventilátory pro nasávání čerstvého vzduchu zvenčí a pro výfuk použitého vzduchu ven zase nesmí hlukem rušit sousedy anebo obyvatele vlastního domu.

Topidla a generátory tepla pro teplovzdušné podlahové vytápění

Dále je potřeba zajistit zdroj teplého vzduchu, kterým jsou teplovzdušná topidla a teplovzdušné generátory. Mezi vhodné zdroje tepla patří zejména : 

Více o topidlech pro podlahové vytápění

Výhody

Nevýhody

 

Kde je vhodné použít teplovzdušné podlahové vytápění

 

Zvolte vhodnou podlahu pro teplovzdušné podlahové vytápění

Výběr podlahy pro teplovzdušné podlahové vytápění podléhá určitým pravidlům. Ne každá podlaha je pro teplovzdušné podlahové vytápění vhodná a naopak vhodným výběrem podlahy ze účinnost teplovzdušného podlahového topení výrazně zvýšit. S výběrem vhodné podlahy Vám pomůže náš článek Podlahy pro podlahové vytápění.

 


Nabízíme komplexní služby pro teplovzdušné podlahové vytápění

Naši topenáři nabízejí komplexní realizace teplovzdušného podlahového vytápění.

Naše nabídka služeb zahrnuje :

Realizace teplovzdušného podlahového vytápění nabízíme na celém území České republiky v síti našich poboček v každém okrese.


Žádejte nabídku zdarma na teplovzdušné podlahové vytápění

 

 

 

 

 


Líbí se Vám tento web ? Dejte mu Váš hlas kliknutím na tlačítko sociální sítě :


Komentáře.
 Václav Macke
Dobrý den, mohl bych požádat o posouzení navrženého systému podlahového teplovzdušného vytápění ? Při reko domu jsme použili dvojité podlahy pro rozvody a uvažované foukání vzduchu dutinou zdvojených podlah. Distribuce teplého vzduchu v jednotlivých patrech má jít napříč místnostmi, pod dvojitou podlahou jako podlahové vytápění, až k oknům, kde by měl vzduch vycházet z podlahových štěrbinových průduchů, nad okny prostupy do minerálních podhledů a nad nimi zpět do odsávacích otvorů odtahového potrubí umístěného nad podhledem v úrovni nad přítahovým potrubí pod podlahou. Nosná kce vrchní vrstvy (vinyl tl.6mm) zdvojené podlahy je z desek Nortec sonic tl.38mm http://www.systemy-lindner.cz/zdvojene-podlahy-nortec.html , http://www.systemy-lindner.cz/zdvojene-podlahy-souhrn-tech-parametru.html Výška dutiny je v 1.NP cca 190mm a ve 2.NP cca 180 mm. V koupelnách jsou desky děrované pro lepší tepelný prostup. Spodní vrstva podlah v 1.NP různé dlažby a ve 2.NP ji tvoří odlehčená ŽB stropní deska s keramzit kuličkami (cca 1800kg/m3). Úvahou bylo foukání vzduchu přes den podlahovou dutinou a nad minerálními podhledy s využitím ŽB stropní desky s původní podlahou v 1.NP pro akumulaci tepla. Dohřev vzduchu vodním výměníkem a krbem. Je-li to reálné jaké množství vzduchu by k tomuto účelu bylo zapotřebí ? Předpokládaná tepelná ztráta objektu 9kw. Pokud by jste potřeboval něco ujasnit pošlete dotazy nebo zavolejte. Děkuji a s pozdravem Václav Macke 775 319 670
Napsal 26.11.2013 10:55:20, z obce Zdiby